Medikal Maskeler

Medikal Maskelerimiz


Üç katlı maske dokunmamış (nonwoven) kumaştan imal edilir. Bu kumaşın iç kısmına yerleştirilen polipropilen malzeme mikropların, virüslerin ve bakterilerin içeri sızmasını engeller. Maskenin burundan çeneye kadar kapatacak şekilde takılması koruyuculuğunu arttırmaktadır.

Üç katlı maske, kullanıcının ağız ve burnu ile yakın çevredeki potansiyel enfeksiyon taşıyıcılar arasında fiziksel bir bariyer oluşturur. Bu maskeler düzgün bir şekilde kullanılırsa virüs ve bakteri içeren parçacıklarla teması engeller. Diğer yandan, cerrahi maske kullanmak, kişilerin ağızlarına ve burunlarına dokunmalarını da engellediği için el yoluyla bulaşma riskini de azaltır.

3 Katmanlı Medikal Maske Özellikleri

– Maskenin tamamı 3 katlı Nonwoven (spunbond + Meltblown ) kumaş kullanılarak üretilmiştir.
– Burun kısmında, yüze düzgünce oturabilmesini sağlayan maske teli mevcuttur.
– Lastikleri yüksek kalitelidir ve her yüze uyum sağlayacak şekilde ayarlanmıştır.
– Kumaş ağırlığı 75 gr’dır.
– Ekoteks sertifikalıdır ve %95 oranında bakteri filtrasyonu -gerçekleştirmektedir.

Bir maskenin sunduğu verimlilik seviyesi, filtrasyon verimliliği, malzemenin kalitesi ve maskenin kullanıcının yüzüne sığması gibi bir dizi faktöre bağlıdır. Farklı uygulamalar için farklı tasarımlar uygundur ve bu nedenle istenen sonucu elde etmek için dikkatli maske seçimi önemlidir.

Medikal ( Cerrahi ) maskeler özellikle epidemik veya pandemik durumlarda toplumda enfeksiyonların yayılma riskini azaltmak için kullanılır. Cerrahi maske genel halk sağlığını ve sağlık personelini, enfeksiyon ya da salgından korumak için kullanılan en önemli ekipmanlardan biridir.

Medikal maskeler normal kullanım sırasında parçalanmamalı, bölünmemeli veya yırtılmamalıdır. Maskeler için kullanılacak olan filtrelerin temizliğine, ağız, burun ve çeneyi içine alacak şekilde tasarlanmış olmasına dikkat edilmelidir. Medikal maskenin vücut ile uyumu önem arz etmektedir.

Dünya Sağlık Örgütü açıklamalarında, COVID-19 salgınından korunmak için 3 katlı maske kullanımı önerilmiştir.

Medikal ( Cerrahi ) maskelerimiz, 3 katlı bir yapıya sahiptir ve içinde, yerleşik özel bir filtre bulundurur. 75gr kumaş kullanılmış olup, 30 gr Spunbond ön kat, 30 gr Meltblown Orta kat, 15 gr Spunbond iç kat en yüksek korumayı sağlamaktadır. Sağlık otoriteleri, korona virüsten korunabilmek için bu maskelerin kullanılmasını tavsiye etmektedir.

Gelişmelerden Haberiniz Olsun!

E-mail adresinizi bırakarak sisteme kayıt olun, yaşanacak gelişmelerde ilk sizi bilgilendirelim, habersiz kalmayın!