Virüsten Korunmak Elimizde

Virüsten Korunmak Elimizde!


İnsanların öksürürken tek kullanımlık mendil kullanması çok önemlidir. Öksürürken elimizle ağzımızı kapattığımız için virüsü elimize bulaştırırız.

İnsanlarımız öksürürken dirsek içine öksürmeleri çok mantıklıdır. Virüs dış ortamda çok dayanıksızdır. Bunun için sağlıklı temiz havada hasta olmak mümkün değildir.

Adeta insanlar nefes almaya korkar duruma geldi. Bu virüs dış ortamda 8-12 saat arasında ölüyor. Birçok eşyanın üzerinde en fazla 12 saat yaşayabiliyor. Birçok yerde 4 saatte ölüyor.

Dolayısıyla damlacık enfeksiyonu ile öksüren insanların ağzını mutlaka kapatması, tek kullanımlık mendil kullanması çok önemlidir. Tokalaşmayı seviyoruz ama tokalaşmayacağız. Sadece selamlaşacağız.

Kirli ellerimizle kendi ağzımıza, burnumuza ve gözümüze dokunmayacağız. Çünkü enfeksiyonu herhangi bir yerden elimize alabiliriz.

Temizlik içinde en az 20 saniye sabunlayarak ellerimizi yıkamalıyız. Çok fazla yıkanmamalı, eğer çok fazla yıkanırsa kontak dermatit vakaları meydana gelebilmektedir.

Alkollü dezenfektanlar ile bu virüs kolayca ölmektedir ancak kullandığımız dezenfektan ve kolonyaların içerisinde alkol olduğundan kullanım sonrası kontak dermatitler olmaması için mutlaka nemlendirici kullanmalıyız.

COVİD19 CORONA VİRÜSÜ Mücadelesinde Lütfen Kurallara Harfiyen Uyunuz.

Merak Ettikleriniz İçin Bize Yazınız.

Soru, Görüş, Öneri ve Merak Ettiklerinizi Bize Sorabilirsiniz, Her Zaman Yanınızdayız!